Realizace elektrického podlahového topeníElektrické podlahové topení realizujeme od společnosti V-SYSTEM.

ZDARMA Vám vypracujeme nezávislou cenovou nabídku dle Vašeho projektu, nebo navrhneme optimální řešení přímo na stavbě.

Poptávka »

podlahove_topeni
 


Proč elektrické podlahové vytápění

Elektrické podlahové vytápění lze použít jako hlavní zdroj tepla nebo jako temperování vybraných ploch pro větší tepelnou pohodu (koupelna, teplá podlaha pod pracovním stolem nebo pás u kuchyňské linky apod.).

Velkou výhodou jsou nízké pořizovací náklady, v případě hlavního zdroje vytápění se jedná o 30-50% úsporu oproti teplovodnímu vytápění nebo klasickému vytápění s radiátory.

Důležité je vysoká životnost a bezúdržbovost. Při správné instalaci a provozu je životnost kabelů až 50 let. Topné kabely je možné nainstalovat na plochu libovolného tvaru a velikosti. Tepelná pohoda je dána pravidelným a rovnoměrným rozloženích odporových drátů po celé ploše. Nejvyšší teplota je tedy rozprostřená po celé ploše podlahy, a protože z fyzikálního hlediska teplo stoupá vzhůru, je v celém domě příjemná stabilní teplota. S tím souvisí i nižší spotřeba energie – tepelné pohody dosáhneme snadno při teplotě vzduchu o 2-3 °C nižší, než u systému s radiátory.

podlahove_topeni
 
podlahove_topeni
 
podlahove_topeni
 

Zdravotní výhody – podlahové vytápění je vhodné pro alergiky, nedochází k víření prachu. Z důvodu volné podlahové plochy (veškeré prvky topení jsou zality v podlaze) je snadnější úklid.

Důležitou výhodou je snadná a rychlá regulace. Každý pokoj v domě má svůj vlastní termostat, na které si nastavíte požadovanou teplotu.

Systém elektrického podlahového vytápění lze použít pro nejrůznější typy staveb - v novostavbách, v rekonstrukcích domů, bytů i chalup. Vytápění lze navrhnout i v případě omezené možnosti navýšení podlahy a dále pod různé typy podlahových krytin.


podlahove_topeni
 
podlahove_topeni
 

Napište nám »